Zabiegi kosmetyczne – na ratunek naszej skórze


Każda z nas chce być piękna i czuć się dobrze. Często niestety jesteśmy przemęczone i przez natłok obowiązków nie mamy czasu, aby odpowiednio zadbać o naszą skórę.
Są jednak sposoby, aby to zmienić — zabiegi kosmetologiczne.

Kosmetologia zajmuje się badaniem oraz odnową skóry.
Ogromnym plusem korzystania z zabiegów kosmetologicznych jest fakt, że są one wykonywane przez kompetentną osobę. Kosmetolog posiada trzyletnie studnia wyższe, podczas których zaznajamia się między innymi z anatomią człowieka, składem chemii kosmetycznej, dietetyki oraz z poprawnym sposobem wykonywania zabiegów.
Posiada on wiedzę z chemii, biologii, medycyny, biofizyki, socjologii oraz oczywiście z działu estetyki. Tak więc jest to wiele połączonych ze sobą dziedzin nauki, które mają za zadanie pomóc nam wyglądać pięknie i młodo.

Zabiegi kosmetologiczne możemy podzielić na:

  • pielęgnacyjne np. peelingi chemiczne, peeling kawitacyjny, mezoterapia mikroigłowa i bezigłowa.
  • estetyczne np. multipolar, lipolaser, liposukcja kawitacyjna
  • lecznicze np. karboksyterapia, kuracja rewitalizująca
  • trychologię pielęgnacyjną, która ma na celu ogólną poprawę jakości skóry głowy oraz włosów.

Wszystko zaczyna się od rozpoznania defektów lub możliwych chorób skóry (łuszczycy, alergii). Jest to bardzo istotny element całej wizyty, ponieważ to, co do tej pory uważaliśmy za zwykłe zaniedbanie może być chorobą.
Po określeniu problemu kosmetolog doradza odpowiednią profilaktykę lub zabieg, który pomoże w rozwiązaniu problemu. Warto udać się na taką wizytę, kiedy ma się problemy z cerą trądzikową, naczynkową, przebarwieniami na twarzy, strefą dookoła oczu.
Może też pomóc w leczeniu zmian barwnikowych skóry, łojotokowym zapaleniu skóry, problemach oraz zmianach w strukturze włosów i paznokci.

Tak więc zakres zabiegów, które możemy wykonywać jest szeroki i warto z niego korzystać nie tylko ze względów estetycznych, ale także zdrowotnych. Ponadto zabiegi możemy również dostosowywać pod własne potrzeby i skupić się nich chodząc np. na masaż lub zagęszczenie rzęs.

Depigmentacja https://izabelacytrowska.pl/zabiegi/usuwanie-piegow-depigmentacja/