Wymiana pokrycia dachu.


Wymiana pokrycia dachu to praca, którą zajmują się dekarze. Czy jednak w każdej sytuacji konieczne jest korzystanie z drogich firm dekarskich? Niektóre pokrycia dachowe bez problemu można zakładać samodzielnie, oczywiście pod warunkiem posiadania odpowiednich narzędzi i odrobiny umiejętności.

Samodzielna wymiana dachu.

Trudno samodzielnie wymieniać takie pokrycia dachowe, jak dachówki. Przy takich pokryciach, można co najwyżej dokonywać naprawy takich drobnych usterek jak przeciekający dach. Z powodzeniem jednak można samodzielnie założyć blachę dachówkową, papę i inne pokrycia dachowe, które na dach zakłada się w miarę szybko i łatwo. Taka naprawa dachu wbrew pozorom nie jest bardzo skomplikowana.

Dekarze.

W wielu przypadkach jednak konieczne będzie wynajęcie firmy dekarskiej, która wymieni pokrycie dachu. Usługi takiej firmy niestety wiążą się z kosztami, w przypadku niektórych firm i niektórych usług, z kosztami, które mogą zaskoczyć bardzo negatywnie. Z tego powodu warto o cenę wymiany pokrycia dachu na danej nieruchomości popytać w kilku firmach. Z zaskoczeniem można się dowiedzieć, ze różnice w cenach sięgają kilku tysięcy złotych. W wielu przypadkach pokrycie dachu można wymieniać samodzielnie, w innych, konieczna jest firma dekarska. Szukając, z pewnością uda się znaleźć w miarę tanią.

Polecane: naprawa dachu